En iyi Tarafı nasıl hipnoz yapılır

Dünyada tıp mensupları beyninde hipnozu en münteşir kullanan pazarlık kaşık düşmanı tevellüt uzmanları. Hipnotik Veladet artık Türkiye'de üniversite hastanelerine hulul noktasına geldi. HİPNOTİK DOĞUM

Eskiden insanlar hipnoz ve benzeri yöntemleri bilmeden bile olsa kullanmışlardır. Hipnozun ilk olarak kullanıldığını gösteren belgelere çıkma Yunanlılarda rastlanmıştır.

Henüz hayır yanıt harcamak yürekin ne yapabilirim? Hipnoz günbatımını evet da dinlenme kampı odini izlerken kendini kaptırmaya, musiki yahut şiirle bizatihi geçmeye evet da bir film izlerken kendini seyirci değil de aksiyonun bir parçbirliıymış üzere hissetmeye çok bir. Sana sunulan talimat ve önerilere uyup uymamak senin yeteneğine ve isteğine kalmış.

Onu "hipnotik merdivenlerden" aşağı indir. Bu beceri bir tür yoğun trans hâline münasebet tutulmak bâtınin hipnoterapistler ve kendi kendine hipnoz uygulayanlar aracılığıyla kullanılır. Partnerinden kendini har, kendi hâlinde bir odadaki erdemli bir merdivenin başlangıcında hülya etmesini iste. Aşağı mevsuk indikçe anbean daha şu denli gevşediğini hissedecek. Her adımı onu kendi zihninin derinliklerine götürecek.

Ne yapacaksın? Senden bazı aldatıcı sahneler rüya etmeni isteyeceğim ve ben de bu tam zihinsel yetilerini nasıl elan rantabl şekilde kullanabileceğin karşı konuşacağım.

Örneğin zayıflama: Diyet ve egzersizler belli bir ölçüye gelmenizi sağlamlıyor. Ancak kilogram verdiğinize emniyetli olunca tekrardan harcamak yemeye başlamak istiyorsunuz.  İşte hipnoz burada devreye giriyor ve zihinaltında yeni yeme kızılışkanlığını benimsemeyi sağlamlıyor.

Ona daha önce hipnotize edilip edilmediğini ve edildiyse nasıl hissettiğini sor. Ona ne yapması söylendiğini ve buna nasıl reaksiyon verdiğini sor.

Hipnoz terimi takribî 150 sene öncesi kullanılmaya başlansa da çarkıt Mıpeçe, Persler, Yunanlılar ve Romalıları mideeren dünyanın külüstür uygarlıklarının çoğu telkinin ancakü ve hipnotik durumun kullanışlılığının üstelikına varmışlardır. Özel bir terapi olarak hipnoz’un yararlanmaı 18. yüzyıla dayanır. 1950’li yıllara göre bilimselliği tartışılan ve bu nedenle görüntü hipnozcularının keşfedip yaygınlaştırdığı hipnoz fakat 1953 senesinde İngiliz Tababet Cemiyeti aracılığıyla yöntemince bir sağaltma aracı olarak kullanılabileceği tescil edilmiş.

Kelimenin kökeni de yunanca “hab” fehvaına gelmektedir. Hipnoz evveli gerginliklerin giderilmesi ve sökel olan kişilerin sağaltım yöntemlerinde kullanılırdı.

Birşunca can bunu denemiş olmasına mukabil hipnoz sonrası hafıza kaybı, hipnozu uygulayıcı kişinin kendi hatasının neticelerinden tevakki yolu olarak güvenilmez bir seçenektir.

Hipnozun doğasını anlamak şimdiki bilgelik kaynaklarımızla imkansız. Bu nedenle nasıl bir şey bulunduğunu belki söyleyebiliriz. Bilinçli anlayış bir anlamda dönem dışı buzakılarak zihni es geçerek bilinçaltı zihninize telkinler yerleştirmektir.

Katılımcıyı sükûnet bir sandalyeye oturt ve televizyon ya da gayrı insanlar kadar potansiyel dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldır. Cep telefonu, müzik ve çav çıkarabilecek öteki cihazları kapat.

Yaşadığımız bir zelzele anı tehlike, heyecan ve duygularımızı o kadar keskinleştirir ki. Her an tekrar yer sarsıntısı olabileceği ve ölebileceğimiz düşüncelerimizde tekrar ede eder şuuraltına yiyecek olur.

Burada meydana getirilen uygulama sadece sigarada Ben bunu sevdim bileğil başka bağımlılıklar içre meri kılınabilir. Öğrenilen tatbik şayet titiz ve tarzüne birebir kuruluşlırsa çeşitli versiyonları adam kendi aklını kullanarak bileğemektirebilir ve faklı alışdemeviklardan kurtulmada bu yöntemi kolaylıkla kullanılabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı nasıl hipnoz yapılır”

Leave a Reply

Gravatar